Konstrukcje montażowe dla różnych typów dachu

Przedstawiamy dziś Państwu różne konstrukcje montażowe w kolejności najczęściej stosowanych przez naszych montażystów. Wspólnym elementem dla wszystkich tych konstrukcji jest montaż modułów do belek nośnych za pomocą dokręcanych klem dociskowych. Schematy połączeń zaczerpnięto ze strony dystrybutora systemów fotowoltaicznych – firmy KENO

 

Dach skośny z blachodachówki – elementem łączącym z konstrukcją dachu jest śruba dwugwintowa, która powinna być wkręcona do krokwi, a miejsce przejścia przez blachę poszycia uszczelniane jest grubą gumową podkładką dociskaną nakrętką. Do śrub dwugwintowych mocowane są belki nośne.

 

 

 

 

 

 

Dach skośny kryty dachówką ceramiczną lub betonową – elementem łączącym z konstrukcją dachu jest hak, który mocujemy do krokwi/łaty. W tym przypadku hak wsunięty jest pod dachówkę i poszycie dachowe pozostaje szczelne. Na zdjęciu widoczne są też optymalizatory SolarEdge przygotowane do połączenia z modułami PV.

 

Konstrukcja AERO-S dla dachów płaskich

Konstrukcja ta pozwala na montaż modułów na stropodachach z niewielkim nachyleniem. Konstrukcje modułów są osłonięte wiatrownicami zapobiegającymi jej podwianiu oraz dla bezpieczeństwa dociążone balastem w postaci bloczków betonowych. 

 

Konstrukcja montażowa dla blach trapezowych z zastosowaniem mostka

W przypadku pokrycia dachu za pomocą blachy falistej lub trapezowej do montażu modułów stosuje się tzw. mostki trapezowe. Mostek zapewnia właściwe podparcie modułu i przeniesienie obciążeń na blachy poszycia oraz niezbędny dystans między modułem a dachem.

 

Konstrukcja montażowa dla dachów z blachą na rąbek

Uchwyty tej konstrukcji „łapią” za rąbek i zaciskają się na nim jak imadło. Do takiego uchwytu można już montować belki nośne i moduły

 

 

    Kontakt